Logo firmy steute produkującej m.in. wyłączniki linkowe i czujniki zbiegania.
 

steute - historia firmy

Niemiecka firma steute Schaltgeräte GmbH&Co. KG istnieje od 1961 roku, a jej produkty aktualnie obecne są na wszystkich kontynentach. Zakłady w Niemczech zatrudniają przeszło 230 pracowników, a produkcja odbywa się także w Chinach (z przeznaczeniem na rynki azjatyckie) oraz Brazylii. Na polskim rynku przedsiębiorstwo obecne jest od 1995 roku, w początkowym okresie funkcjonując w strukturach Grupy Schmersal, a od 2006 roku wyłącznym dystrybutorem jej wyrobów jest firma steute Polska z siedzibą w Warszawie.

Obecnie firma jest rozpoznawalna jako producent wysokiej jakości aparatury łączeniowej NN, skierowanej do firm przemysłowych oraz producentów urządzeń medycznych. Produkty steute spełniają wymagania aktualnie obowiązujących dyrektyw i norm, co potwierdzone jest certyfikatami. Oferta podzielona jest na cztery segmenty, za które odpowiedzialne są następujące dywizje biznesowe:

Wireless - jest to dział zajmujący się projektowaniem urządzeń bezprzewodowych, komunikujących się na drodze radiowej. Nowatorskie systemy zasilania (łącznie z zapewniającym całkowitą samodzielność energetyczną generatorem elektrodynamicznym) oraz autorskie rozwiązania transmisji danych pozwalają na zaoferowanie klientom innowacyjnych wyłączników elektromechanicznych, czujników indukcyjnych, magnetycznych i optycznych, czy wreszcie wyłączników nożnych i linkowych. Cały szereg odbiorników, przekaźników radiowych oraz akcesoriów pozwala na łatwe i elastyczne wdrażanie tych urządzeń w wielu branżach, także w miejscach zagrożonych wybuchem.

Extreme - ta dywizja zajmuje się opracowywaniem specjalnych wersji aparatury łączeniowej NN, przeznaczonej do pracy w strefach zagrożonych wybuchem gazów i/lub pyłów, a z drugiej strony urządzeń w wykonaniu specjalnym, do pracy w ciężkich warunkach – wysokich/niskich temperaturach, w miejscach narażonych na wibracje i udary, w wysokiej wilgotności i zapyleniu, w środowisku agresywnym (np. morskim), czy wreszcie w miejscach o wysokich wymaganiach higienicznych, gdzie stosowane są wysokotemperaturowe myjki ciśnieniowe. Oferta obejmuje m.in. wyłączniki pozycyjne i krańcowe, wyłączniki linkowe zatrzymania awaryjnego oraz czujniki zbiegania taśmy przenośników, wyłączniki nożne, czujniki magnetyczne i indukcyjne, kasety sterownicze, wyłączniki i blokady bezpieczeństwa, mikrowyłączniki i wiele innych. Dział Extreme podejmuje się także „zadań specjalnych”, opracowując specjalne wersje wyłączników i czujników, zgodnie z wymaganiami Klientów. Za przykład mogą służyć tutaj wyłączniki stosowane w okrętach podwodnych czy wyrafinowane czujniki magnetyczne dla przemysłu naftowego.

Automation - to najobszerniejszy dział, obejmujący standardowe wersje urządzeń takich jak wyłączniki pozycyjne i krańcowe, wyłączniki linkowe zatrzymania awaryjnego oraz czujniki zbiegania taśmy przenośników, różnorakie wyłączniki nożne, czujniki magnetyczne, wyłączniki , blokady i czujniki bezpieczeństwa, mikrowyłączniki i wiele innych. Ze względu na przeszło 50-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji aparatury łączeniowej NN, są to niezwykle dopracowane produkty, kierowane do najbardziej wymagających klientów.

Meditech - ponieważ technika medyczna zajmuje w przypadku firmy steute pierwsze miejsce, jest to niezwykle istotny dział. Zajmuje się on projektowaniem i produkcją sterowników nożnych i ręcznych przeznaczonych do współpracy z urządzeniami medycznymi, takim jak unity chirurgiczne, maszyny rentgenowskie, USG, unity stomatologiczne, aparatura rehabilitacyjna i wieloma innymi. System zarządzania jakością został zaimplementowany także dla sprzętu medycznego, stąd spełnia on wymagania Dyrektywy Medycznej oraz aktualnych norm europejskich, amerykańskich i azjatyckich.

Od 2007 roku steute Polska oferuje także produkty firmy GREIN, w tym m.in.: kurtyny i bariery świetlne bezpieczeństwa, kurtyny pomiarowe i liczące, maty podłogowe bezpieczeństwa oraz listwy i zderzaki bezpieczeństwa.

Zapraszamy do współpracy!

steute Polska
al. Wilanowska 321
02-665, Warszawa

Tel: 22 843 08 20
Fax: 22 843 30 52
e-mail
info@steute.pl
steute w sieci
steute.pl
wylaczniki-nozne.pl
kurtyny-swietlne.pl
steute.com